Pogorzelica - OW Baltic Inn

REZERWUJ

SUPER POBYT WEEKENDOWY W POGORZELICY –

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY "BALTIC INN"

 

POGORZELICA - niewielka, urokliwa miejscowość letniskowa nad Bałtykiem, położona w woj. zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, przynależąca do malowniczego regionu Wybrzeża Rewalskiego. Na czystej piaszczystej plaży w Pogorzelicy wyznaczone jest strzeżone kąpielisko o 200 metrowej linii brzegowej, obejmujące pas od zejścia plażowego przy ulicy Plażowej do zejścia nieopodal Sztormowej. Drugi, 100 metrowy strzeżony fragment plaży, obejmuje obszar od zejścia ulicą Morską, w kierunku zachodnim. Tutejsze, doskonałej jakości wody, wielokrotnie otrzymywały odznaczenie Błękitnej Flagi. W Pogorzelicy kursuje Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która stanowi jednak bardziej atrakcję turystyczną niż faktyczny środek komunikacji. Okolice Pogorzelicy to obszar wyjątkowo bogaty w walory przyrodnicze. Oprócz bliskości jeziora Liwia Łuża oraz Bagna Pogorzelickiego występuje tu niezwykle cenny sosnowy bór bażynowy. Jest to rodzaj lasu porastający wyłącznie piaszczyste podłoże. Kompleks ten rozciąga się wąskim pasem wzdłuż wybrzeża, aż do okolic Mrzeżyna na wschodzie. W Polsce, tego typu lasy zajmują znikomą powierzchnię 50 kilometrów kwadratowych. Te atrakcyjne pod względem krajobrazowym lasy, to widok, o który coraz ciężej na naszej ojczystej ziemi. Uroku całości dodaje występujący tu wrzos, którym wysłane jest tutejsze runo leśne. Dlatego też, warto się tu wybrać szczególnie w okresie od sierpnia do października, kiedy wrzos ukazuje swój fiolet. Jezioro Liwia Łuża jest naturalnym akwenem przybrzeżnym Bałtyku, które powstało poprzez odcięcie mierzeją zatoki morskiej. Jezioro jest oddzielone od Morza Bałtyckiego mierzeją o szerokości od 400 do 1200 metrów. Bezpośrednio nad jeziorem położone są miejscowości Niechorze i Pogorzelica, posiadające dostęp do morza oraz wieś Skalno od południa. Zbiornik jest stosunkowo płytki, ponieważ jego średnia głębokość plasuje się na poziomie zaledwie 0,9 m. Cały obszar jeziora i jego brzegi podlegają pod rezerwat ornitologiczny "Jezioro Liwia Łuża", zajmujący powierzchnię 220 hektarów. Wokół jeziora prowadzi malowniczy Szlak Liwiej Łuży, oznaczony kolorem zielonym i prowadzący przez Niechorze, Pogorzelicę i Skalno. Największą atrakcją turystyczną w pobliżu Pogorzelicy jest latarnia morska w Niechorzu. Wybudowana w 1866 r. mierzy 45 m wysokości. Jest to druga pod względem wielkości latarnia nad Bałtykiem.  Budynek wykonano z cegły. Wieża latarni ma charakterystyczny kształt. Początkowo przekrój jest czterokątny by przejść później w ośmiokąt. Jest udostępniona do zwiedzania, a z jej szczytu można podziwiać piękny widok na morze i okolicę, jednak aby móc podziwiać te widoki trzeba pokonać 210 schodów. U podnóża latarni usytuowano Park Miniatur Latarni Morskich.

 

Ośrodek Wypoczynkowy "Baltic Inn"

 

To nowoczesny obiekt nad morzem, zlokalizowany zaledwie 150 metrów od piaszczystej plaży oraz pięknego morza, wśród sosnowego lasu. Znajdują się tu 2 odkryte baseny. Zaplecze rekreacyjne obejmuje także korty tenisowe i salę fitness. Latem w obiekcie organizowane są kolacje przy grillu z muzyką. Na miejscu zapewniono również udogodnienia dla najmłodszych. Obejmują one mniejszy basen oraz plac i salę zabaw. Wszystkie pokoje w obiekcie Baltic Inn są wyposażone w drewniane meble i dysponują łazienką z prysznicem. Do dyspozycji Gości jest również telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych. Goście mogą również korzystać  z bezpłatnego WiF. W obiekcie znajduje się kawiarnia i jadalnia, w której codziennie serwowane są posiłki w formie bufetu.

 

Wyżywienie:

HB - 2 posiłki dziennie

 

 

PROGRAM  WYJAZDU

 

Dzień 1 ( piątek )

Wyjazd z Włocławka o godzinie 07:00, podstawienie autokaru we wskazanym miejscu o 06:45. Wyjazd z Torunia o 08:00, a z Bydgoszczy o godz. 09.00. Przejazd przez Trzebiatów do Pogorzelicy. Przyjazd do Pogorzelicy ok. 14:00, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, korzystanie z atrakcji i udogodnień hotelu, obiadokolacja, wieczorek taneczny przy muzyce "na żywo" w kawiarni kompleksu. Nocleg.

 

Dzień 2 ( sobota )

Śniadanie w hotelu. W godzinach przedpołudniowych plażowanie, a następnie podjechanie do Niechorza na  zwiedzanie  Latarni Morskiej i Parku Miniatur Latarni Morskich, powrót do hotelu, odpoczynek i korzystanie z atrakcji i udogodnień obiektu noclegowego, obiadokolacja, wieczorek taneczny przy muzyce "na żywo" w kawiarni kompleksu. Nocleg.

 

Dzień 3 ( niedziela )

Śniadanie w hotelu. W godzinach przedpołudniowych plażowanie, spacery po najbliższej okolicy lub relaks i korzystanie z atrakcji i udogodnień obiektu noclegowego. Wykwaterowanie z hotelu do g.12.00.Wyjazd w drogę powrotną do Bydgoszczy, Torunia i Włocławka.

 

TERMIN:   07.06 – 09.06.2019 - OSTATNIE MIEJSCA     

                 06.09 - 08.09.2019 - BRAK MIEJSC

 

CENA:        460,00 zł / os -  z wyżywieniem HB( śniadania, obiadokolacje bufetowe )

 

W cenie:

              transport autokarem z klimatyzacją, WC i DVD

              2 noclegi w OW Baltic Inn

              obowiązkowa opłata klimatyczna

              2 śniadania w formie bufetu

              2 obiadokolacje w formie bufetu

              opiekę pilota kierowcy

              ubezpieczenie NNW

              przejazd do Niechorza i zwiedzanie latarni oraz Parku Miniatur Latarni Morskich

              2 wieczorki taneczne przy muzyce "na żywo" w kawiarni kompleksu

 

 DODATKOWE WAŻNE INFORMACJE:

  • Biuro nasze jest wpisane jest do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki – nr 719
  • Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Turystyczną w Signal Iduna Polska TU SA - wysokość zabezpieczenia 550000,00 zł
  • Wyjazdy z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka przy minimum 5 osobach z danego miasta
  • Wycieczka została skalkulowana  przy grupie liczącej minimum 45 osób, w przypadku mniejszej liczby uczestników cena może wzrosnąć lub będzie zaproponowany inny termin wyjazdu
  • Ilość miejsc w podanych terminach ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Na życzenie Klientów wystawiamy wnioski do Zakładów Pracy o dofinansowanie
  • Wystawiamy faktury VAT - marża