8 DNI - GRECJA - PELOPONEZ - samolot

OFERTA DO DRUKU

REZERWUJ

 

PROGRAM 8 – DNIOWEJ  WYCIECZKI LOTNICZEJ  DO GRECJI

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK NA PELOPONEZIE

ATENY – DELFY – KANAŁ KORYNCKI – NAFPLIO – MYKENY – NEMEI –

+ WYPOCZYNEK W TOLO

 

PÓŁWYSEP PELOPONEZ - najbardziej wysunięta na południe część kontynentalnej Grecji. Magiczna kraina gajów oliwnych, plantacji winorośli, antycznych ruin, skalistych klifów i malowniczych plaż. Peloponez to zakątek Grecji, gdzie na każdym kroku czuje się obecność olimpijskich bogów i bohaterów epopei Homera. Ta boska kraina, znana ze wspaniałego klimatu, pięknego morza i gościnnych mieszkańców to wymarzone miejsce na słoneczne greckie wakacje.

TOLO - to dziś jeden z popularniejszych kurortów Greckich o prawdziwie magicznej atmosferze. Położony w malej zatoce argolidzkiej z piaszczystą plażą i krystaliczną woda, otoczony nadbrzeżnymi tawernami oferujące smaki wyśmienitej kuchni greckiej. Piękne górzyste krajobrazy, bliskość ciekawych i antycznych zabytków przyciąga latem mnóstwo turystów, witanych z tradycyjną grecką gościnnością. W samym miasteczku Tolo znajdą Państwo wszystko to czego potrzebują, aby przeżyć niezapomniane wakacje: restauracje, kawiarnie oraz bary, aby również wieczorem spędzać milo czas.

 

HOTEL PITSAKIS***

Hotel położony jest w miejscowości Tolo, zaledwie 200 m od  piaszczystej plaży. Idealne miejsca do zakwaterowania wszystkich amatorów sportów wodnych. Hotel oferuje zakwaterowanie w nowych,  komfortowo wyposażonych pokojach  dwu,  trzy i  czteroosobowych pokojach,  które są przestronne i nowocześnie urządzone.  Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, telewizor,  telefon. Każdy pokój posiada łazienkę wyposażoną  w wannę lub prysznic Dodatki obejmują kapcie, bezpłatny zestaw kosmetyków i suszarkę do włosów. Hotel Pitsakis posiada restaurację, w której serwowane są przeróżne dania zarówno kuchni greckiej jak i międzynarodowej oraz  bar, wspólny salon i ogród. Hotel posiada  całodobowa recepcje, taras i bezpłatne WIFI w całym hotelu. Na plaży znajduje sie centrum sportów wodnych które zapewniają doskonałą zabawę i niezapomniane wrażenia oraz dmuchane zamki i inne zabawki na morzu. Dla amatorów nurkowania w morzu egejskim polecamy oddaloną o ok 600m niesamowitą zatokę, przy stanowisku archeologicznym, gdzie przy odrobinie szczęścia natkniemy się na jakieś przedmioty na dnie morza. Możliwość wyłowienia jeżowców, a nawet ośmiornicy. Posiłki: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Bardzo dobra kuchnia.      http://www.pitsakisclub.gr/

 

TERMIN: 07.07 – 14.07.2020

 

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1

Przelot greckimi liniami lotniczymi Aegan na trasie Warszawa – Ateny. Transfer do hotelu w Atenach. Zakwaterowanie w hotelu  (Hotel Mirabello lub Alasia lub Dorian In). Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg (godziny przelotów zostaną podane w terminie późniejszym)

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do centrum stolicy Grecji. Zwiedzanie Aten, które rozpoczniemy od wizyty na Wzgórzu Akropolu, przejdziemy jak niegdyś procesja Panatenajska przez monumentalne Propyleje pod Partenon oraz Erechtejon. To miejsce robi ogromne wrażenie, przytłacza swoją potęgą zwiedzających wzgórze turystów oraz skłania do wielu przemyśleń. U stop będziemy mieli całe Ateny oraz pobliskie wzgórza otaczające miasto. Doskonale widać ze świętego wzgórza jak podzielone były niegdyś Ateny: na rzymskie i greckie. Wejdziemy na Areopag, siedzibę pierwszego Sadu Ateńskiego, w tym miejscu narodził sie ostracyzm oraz stąd przemawiał podczas ewangelizacji Europy Św. Paweł do Ateńczyków. Spacer miedzy Grecką Agorą i Forum Romanum na Plakę – dzielnicę rzemiosła, muzyki i pamiątek – czas wolny. Objazd miasta, podczas którego zobaczymy teatralną zmianę warty pod Parlamentem, podjedziemy pod Stadion Panatenajski, zobaczymy Grób Nieznanego Żołnierza i Tryptyk Ateński (w przypadku późnego wylotu dnia ostatniego objazd miasta przed wylotem). Przejazd do Delf. Zakwaterowanie w hotelu Pythia Art. Lub Apollonia. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Delf. To jedno z najważniejszych miejsc z starożytnej Helladzie. Przybywali tu z całego świata wszyscy, którzy pragnęli zaczerpnąć wiedzy o swojej przyszłości. Pytia – dawała rady, odpowiadała na pytania – zawsze trafnie. Miejsce to związane było z kultem Apollina, ponadnarodowymi Igrzyskami Pytyjskimi (na równi ważnymi z tymi, które organizowane były na Olimpie) i wróżbami. Tutaj znajdował sie Pępek Świata – środek Ziemi, w sąsiedztwie którego radziła i kodyfikowała wszelkie normy działania polis greckich Amfiktionia Delficka – Związek Miast-Państw. Zwiedzimy Święty Okręg ze świątynią Apollina, skarbcami, podejdziemy do Pępka Świata, wejdziemy do teatru i na stadion. Muzeum pomoże zrozumieć nam wielkość tego miejsca oraz pokaże jak ważne było dla zasady szerzenia świętego pokoju miedzy polis starożytnych Greków. Przejazd na Wyspę Pelopsa – Peloponez. Postój nad Kanałem Korynckim, który jest fenomenem stworzonym przez człowieka. Łączy dzisiaj 2 morza Jońskie z Egejskim oraz skraca podroż statkom z Europy do Afryki. Przekopywany był 2500 lat. Przejazd do Tolo. Zakwaterowanie w hotelu . Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Korzystanie z infrastruktury hotelu. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Kolacja, nocleg

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Wycieczka po Argolidzie - Wyjazd do Nafplio – weneckiego miasta, które było pierwszą stolicą młodej i niepodległej Grecji. Założone w XIII wieku odegrało dużą rolę w wojnie wenecko-tureckiej i podczas okupacji Grecji przez Wenecjan. Nad miastem górują 2 cytadele: Palamedesa oraz Its Kale. Starówka nie ma sobie równej w Grecji. Przejdziemy do ważnych, historycznych miejscach, następnie będziemy mieli czas wolny na zdjęcia oraz spacer. Przejazd do Myken, które są korzeniami naszej kultury. Wejdziemy do Grobu Agamemnona, który bez skazy monumentalnie podkreśla potęgę rodu Atrydów. Juliusz Słowacki opisywał jego wielkość, pasjonata Shleimann zachwycał sie jego potęgą nie zdając sobie sprawy czyj grobowiec odkrywa. Zwiedzimy cytadelę Mykeńską z bramą lwic oraz lokalne muzeum z eksponatami odnalezionymi w grobowcach oraz w obrębie murów rezydencji Agamemnona. Przejazd do Nemei – zagłębia najlepszych greckich winnic. Zwiedzimy jedną z najpopularniejszych winnic, która od 4 lat z rzędu zdobywa złote medale za swoje wina. Fakultatywnie - Degustacja 5 najlepszych rodzajów win – 10,00 Euro/osoba w tym złotego medalistę – różową Afrodytę. Powrót do Tolo. Kolacja. nocleg

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Korzystanie z infrastruktury hotelu. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Kolacja, nocleg

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Korzystanie z infrastruktury hotelu. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Kolacja, nocleg

Dzień 8

Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko w Atenach, wylot do Warszawy.

 

CENA: 2695,00 - w pokoju 2 – os ( dopłata do pokoju 1 – os - 600,00 zł)

 

CENA ZAWIERA:

·      przelot na trasie Warszawa – Ateny - Warszawa

·      bagaż główny 23 kg, bagaż podręczny 8 kg,

·      posiłek na pokładzie samolotu z napojami w obie strony

·      1 nocleg w Atenach – hotel *** - Hotel Mirabello lub Alasia lub Dorian In

·      1 nocleg w Delfach – hotel *** - Hotel Pythia Art. lub Apollonia.

·      5 noclegów w Tolo – hotel *** - Hotel Pitsakis

·      transfer autokarowy lotnisko – hotel– lotnisko

·      transfer autokarowy podczas całego zwiedzania

·      wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji

·      opiekę pilota rezydenta podczas całego pobytu

·      lokalnych przewodników podczas całego zwiedzania.

·      ubezpieczenie KL – 10000,00 Euro, NNW – 15000,00 PLN, bagaż - 1000,00 PLN – Signal Iduna

·      obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE ZAWIERA:

·  taksy klimatycznej: 1,50 euro/pokój/dzień

·  biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 20e/os Akropol, 12e/os Mykeny, 12eos Delfy - razem 44,00 euro (emeryci po 65 roku życia zniżka 50%, dzieci do lat 18 bezpłatnie, studenci z legitymacją bezpłatnie – dotyczy obywateli UE

·  opłaty za degustację 5 win w winnicy 10,00 euro/os - fakultatywnie

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

Wyjazd powyższy odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego