5 DNI - RYGA - SZTOKHOLM - TALLIN - autokar + prom

OFERTA DO DRUKU

REZERWUJ

5 - DNIOWA PROMOWO - AUTOKAROWA WYCIECZKA

RYGA – SZTOKHOLM - TALLIN

 

TERMIN: 19.06 – 23.06.2020 - ANULACJA!

                   21.08 – 25.08.2020

 

PROGRAM  WYJAZDU

Dzień 1

Wyjazd o godz. 14.00 z Bydgoszczy, godz.16.00 z Torunia, godz. 17.00  z Włocławka, przejazd na Łotwę. Po drodze organizowane są postoje na posiłki (we własnym zakresie) i toaletę (nocny przejazd) (autokar podprowadza trzeci kierowca)

 

Dzień 2

Przyjazd do stolicy Łotwy ok. godz. 10.00 - Zwiedzanie Rygi - spacer bulwarem Wolności z pomnikiem - symbolem niepodległej Łotwy oraz katedrą prawosławną do starówki z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamkiem - siedzibą prezydenta kraju, katedrą katolicką św. Jakuba, zespołem średniowiecznych kamieniczek Trzej Bracia, katedrą luterańską (największą w krajach bałtyckich), Małą i Wielką Gildią kupiecką, kościołem luterańskim św. Piotra, domem Bractwa Czarnogłowych. Przejazd do portu. Zaokrętowanie. Wypłynięcie z Rygi o godz. 17:30. Obiadokolacja bufetowa na promiebogate menu – ponad 50 dań do wyboru, wino, piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania posiłku (obiadokolacja trwa 2-3 godzin).Rejs nocny luksusowym promem do Sztokholmu (zakwaterowanie w 4 osobowych kabinach wewnętrznych). Podróż do Sztokholmu możemy umilić sobie korzystając z szerokiej oferty rozrywek -  barów, restauracji, na pokładzie znajdziecie również saunę.

 

Dzień 3

Śniadanie na promie (bufet). Przypłynięcie do Szwecji o godz. 10:30 -  będziemy mogli zobaczyć na własne oczy jak tak wielki statek lawiruje wśród Archipelagu Sztokholmskiego. Zwiedzanie Sztokholmu, stolicy i największego miasta Szwecji, położonego na kilkunastu wyspach. Uznaje się go za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Zwiedzanie: Gamla Stan – Stare Miasto z labiryntem wąskich malowniczych uliczek, Zamek Królewski (z zewnątrz), katedra św. Mikołaja, Dom Rycerstwa, Ratusz, gdzie odbywają się przyjęcia towarzyszące przyznawaniu nagrody Nobla, Wyspa Djurgarden – zwana wyspą muzeów. Czas wolny. Przejazd do portu. Wypłynięcie ze Sztokholmu o godz. 17:30. Nocny rejs luksusowym promem do Tallina. Obiadokolacja bufetowa na promiebogate menu – ponad 50 dań do wyboru, wino, piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania posiłku (obiadokolacja trwa 2-3 godzin). Podróż do Sztokholmu możemy umilić sobie korzystając z szerokiej oferty rozrywek -  barów, restauracji.

 

Dzień 4

Śniadanie na promie (bufet). Przypłynięcie do Estonii o godz. 10:00. Wyokrętowanie. Zwiedzanie Tallina: Dolne Miasto z najsłynniejszą ulicą tallińskiej Starówki: ulicą Pikk z zachowaną średniowieczną zabudową; Rynek z zabytkowym ratuszem; Górne Miasto z zamkiem, murami obronnymi, basztami i bramami; katedra luterańska, sobór św. Aleksandra Newskiego, kościoły p.w. św. Olafa, św. Ducha, św. Mikołaja; W  godzinach popołudniowych wyjazd z Tallinna w drogę powrotną. Po drodze organizowane są postoje na posiłki (we własnym zakresie) i toaletę (nocny przejazd)

 

Dzień 5

Przyjazd na miejsce do Bydgoszczy Torunia, Włocławka w godzinach popołudniowych (autokar przyprowadza trzeci kierowca z granicy)

 

CENA: 1290,00 PLN

 

CENA ZAWIERA: 

·      przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd),

·      opłaty drogowe i parkingowe

·      2 noclegi na  luksusowych promach ( kabiny 4 – osobowe wewnętrzne)

·      2 śniadania bufetowe na promach

·      2 obiadokolacje bufetowe na promie - wino, piwo oraz napoje soft bez ograniczeń

·      program turystyczny jw.

·      opiekę pilota podczas całego wyjazdu

·      przewodników lokalnych,

·      ubezpieczenie  KL – 10000,00 EUR i NNW – 15000,00 PLN bagaż 1000,00 PLN-  SIGNAL IDUNA

·      obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Istnieje możliwość dopłaty do kabin wewnętrznych 2 – osobowych (w miarę dostępności)

Dopłata wynosi – 250,00 zł/osoba

 

Kolejność zwiedzania poszczególnych punktów programu może ulec zmianie  

 

UWAGA:

 

  • Wyjazdy z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka przy minimum 10 osobach z danego miasta
  • Wyjazd na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.