Grodno - bezwizowe odwiedziny

PROPONOWANY PROGRAM

1 dzień

Przyjazd na Białoruś. Spotkanie z przewodnikiem po przejściu granicznym, przedstawienie programu. Wyjazd do Bohatyrowicz – wsi, o której pisała Eliza Orzeszkowa w powieści “Nad Niemnem”. Odwiedzimy grób Jana i Cecylii, legendarnych kochanków i założycieli rodu Bohatyrowiczów.

Przyjazd do Grodna .Zakwarterowanie w hotelu.Zwiedzanie zabytkowego miasta Grodno:

Stary Zamek - Królewska rezydencja Stefana Batorego z XVI w., - miejsce obrad sejmowych w XVII w., Nowy Zamek - Królewski rezydencja z XVIII w. - miejsce II rozbioru Rzeczpospolitej, podpisania abdykacji przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, obecnie muzeum. 

Katedra Św. Ksawerego XVII-XVIII w., gdzie była odprawiona msza żałobna po Elizie Orzeszkowej, kościół Bernardynów z XVI -XVIII w., w którym udzielono w 1853 r. ślubu Piotrowi Orzeszko i Elizie Pawłowskiej. Domek - muzeum, pomnik wybitnej pisarki i cmentarz z grobami Orzeszkowej i jej matki Franciszki z domu Kamieńskiej. Teatr Tyzenhauza. Domek , w którym mieszkała w latach  1922 - 1927  jeszcze jedna słynna pisarka Zofia Nałkowska. Pomnik Adama Mickiewicza przy domu zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi.“Nowe-stare” miasto. Cerkiew na Kołoży.

• Czas wolny na starym mieście.Zakupy pamiątek.

•Obiadokolacja z narodowymi potrawami i napojami w restauracji ”Bakst”

• Nocleg w hotelu “ Neman”3*  lub ”Tourist”3*

2 dzień

• Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka na Kanał Augustowski.

• W centrum uwagi - ciekawa historia stworzenia Kanału Augustowskiego , który jest unikalną budowlą XIX stulecia. 

Rejs statkem ze śluzowaniem po kanale. Wiejski obiad w gospodarstwie agroturystycznym “Soniczi”.

• Powrót do kraju