I dzień – 19.06.2024
godz. 03.00 – Podstawienie autokaru w Elblągu, następnie w Olszynie. Przejazd do Książa - zwiedzanie zamku z przewodnikiem trasa „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”. Zwiedzanie przebiega przez najpiękniejsze sale reprezentacyjne. Następnie turyści poznają pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). Dużą atrakcją są również widokowe tarasy z fontannami i klombami oraz ogromny park. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja - Bankiet: bardzo bogate menu: dania gorące, zimna płyta, napoje zimne i gorące, piwo, oprawa muzyczna. Nocleg.
II dzień – 20.06.2024
Śniadanie – przejazd do Kudowy Zdr. Spacer po parku zdrojowym. Następnie przejazd do Karłowa i wejście do Rezerwatu Skalne Labirynty "Błędne Skały" - to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Przejazd do Polanicy Zdrój. Zwiedzanie uzdrowiska. Następnie przejazd do Wambierzyc - sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin. Zwiedzamy barokowe sanktuarium M.B. , dla chętnych zwiedzanie za dodatkową opłatą ruchomej szopki ( 800 figurek, 300 ruchomych), powrót do hotelu. Obiadokolacja II daniowa, napoje zimne i gorące. Nocleg.
III dzień – 21.06.2024
Śniadanie, po śniadaniu przejazd na spływ pontonowy Przełomem Bardzkim: zastrzyk adrenaliny na Nysie Kłodzkiej po uprzednim szkoleniu z zakresu pływania na pontonie. Po spływie wycieczka Śladami Twierdz Srebrnogórskich w towarzystwie żołnierza pruskiego regimentu: Zwiedzanie Fortu Spitzberg – Ostróg w towarzystwie sierżanta Kasińskiego – tajemnice obozu karnego dla polskich oficerów w trakcie II Wojny Światowej, historia brawurowej ucieczki. Wizyta w forcie Donjon największej górskiej twierdzy w Europie i spotkanie z komendantem twierdzy. Nauka obsługi broni czarnoprochowej i salwy na wiwat. Wejście do najniższego poziomu twierdzy – kazamaty studziennej i tajnego tunelu z czasów świetności twierdzy. Nauka musztry oraz kary pruskie w sali tortur. Historia miasteczka i górnictwa, tajemnicze sztolnie, najpiękniejsze punkty widokowe. Powrót do hotelu. Obiadokolacja – Biesiada Grillowa w plenerze. Nocleg.
IV dzień – 22.06.2024
Śniadanie, przejazd do Walimia na zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnego Miasta Osówka. Przewodnik przybliża budowę największej i najbardziej chronionej niemieckiej tajemnicy w Górach Sowich na Dolnym Śląsku - Obiektu ,,Riesse. Trasa historyczna wytyczona jest po najciekawszych korytarzach, które zdążono wykonać do końca 1944 r. Wiedzie wśród betonowych wartowni, hali z szalunkami oraz po betonowym korytarzu technicznym, niskich sztolniach oraz wielkich wyrobiskach w skale gnejsowej. Trasa usytuowana jest szesnaście pięter pod ziemią i ma 1200m długości. Przejazd do Nowej Rudy. Zwiedzanie Kopalni Węgla w Nowej Rudzie. W nadziemnym kompleksie górniczym można zobaczyć unikalne na skalę światową, piece i wieże szybowe. W podziemnej Trasie Turystycznej Kopalni Węgla zlokalizowanej na byłym polu górniczym Piast dawnej kopalni Nowa Ruda przewodnik zaprezentuje nam sposoby zabezpieczania chodników i objaśni stosowane niegdyś metody pracy górników. Można tu też zobaczyć dawne maszyny górnicze i wagoniki podziemnej kolejki, służące niegdyś do przewożenia ludzi i transportu węgla. Kolejka, jest pierwszą tego typu atrakcją w Polsce, a czwartą w Europie. Niegdyś służyła do przewozu górników, dzisiaj mogą z niej skorzystać turyści kończąc zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej. Pociąg składa się z lokomotywy i trzech wagoników, w których jednocześnie może być przewożonych 36 osób. Po zwiedzaniu powrót do hotelu. Obiadokolacja II daniowa, napoje zimne i gorące, nocleg
V dzień – 23.06.2024
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Świdnicy na zwiedzanie wizytówki miasta, którą jest XVII-wieczny Kościół Pokoju - obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kościół ten jest uważany za największą drewnianą świątynię Europy. W swoim wnętrzu może pomieścić ok. 7500 osób. Jednocześnie jest to jeden z dwóch Kościołów Pokoju zachowanych na świecie. Drewniana budowla o konstrukcji szachulcowej wybudowana została na planie krzyża greckiego. Wnętrze kościoła zachwyca barokowym wystrojem, a na szczególną uwagę zasługują dwa zespoły barokowych organów, główny ołtarz i ambona. Po zwiedzaniu obiad w Świdnicy. Po posiłku wyjazd w drogę powrotną do Olsztyna i Elbląga Powrót w godzinach późnych wieczornych.